Gjermania dërgon avionë luftarakë dhe luftanije në Detin Baltik

Publikuar më: 28/2/2022, ora 21:58
anije5 1013x579

Gjermania dërgon avionë luftarakë dhe luftanije në Detin Baltik

Publikuar më: 28/2/2022, ora 21:58

Gjermania bën me dije se do të dërgojë avionë luftarakë “Tornado” dhe një patrullë detare me një mision zbulimi në Detin Baltik.

Lajmi u dha nga misioni i Gjermanisë në NATO pa dhënë specifika të qarta për operacionin për motive sigurie.

Më herët gjatë ditës, marina gjermane dislokoi dhe 6 luftanije të tjera, 4 prej të cilave në Detin Baltik.