Mot i ftohtë dhe ulje e temperaturave

Publikuar më: 28/2/2022, ora 08:29

Mot i ftohtë dhe ulje e temperaturave

Publikuar më: 28/2/2022, ora 08:29

Dita e fundit e shkurtit sjell mot të ftohtë me vranësira dhe reshje të pakta, kryesisht në mbrëmje dhe gjatë natës.

Temperaturat janë ulur në mëngjes deri në -4°C në zonat malore, rënia vijon e lehtë në mesditë, kur pritet maksimumi 11-12°C.

Era do të fryjë mesatare nga verilindja gjatë gjithë ditës.