Dëbora zbret në zonën e ulët

Publikuar më: 1/3/2022, ora 07:37

Dëbora zbret në zonën e ulët

Publikuar më: 1/3/2022, ora 07:37

Vranësira dhe reshje të pakta shiu e dëbore në të gjithë vendin. Dëbora zbret shumë pranë zonave të ultësirës.

Temperaturat janë ulur lehtë në mëngjes, duke shënuar -4°C në zonat malore, por rënie me 2-3°C sjell mesdita, kur maksimumi zbret në 9°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe det nga drejtimi verior, ndërsa dallgëzimi në brigjet detare, do të mbetet 2-3 ballë.