Zelensky apel Biden: Kriza në Ukrainë nuk është film, jep një mesazh të fortë

Publikuar më: 1/3/2022, ora 18:39
Zelensky 1280x720

Zelensky apel Biden: Kriza në Ukrainë nuk është film, jep një mesazh të fortë

Publikuar më: 1/3/2022, ora 18:39

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky i bëri thirrje kreu të Shtëpisë së Bardhë, Joe Biden që të jap një mesazh të fortë dhe të nevojshëm në fjalimin që pritet të mbajë përpara Kongresit.

Në një intervistë për CNN, nga bunkeri ku fshihet në Kiev, lideri ukrainas përsërit thirrje që lufta në Ukrainë është një realitet dhe jo një film. “Unë nuk jam një figurë ikonike, Ukraina është”, deklaroi mes të tjerash Zelensky.