Mëngjes i ftohtë, temperatura deri -7°C

Publikuar më: 2/3/2022, ora 08:18

Mëngjes i ftohtë, temperatura deri -7°C

Publikuar më: 2/3/2022, ora 08:18

Sot moti do të jetë i kthjellët në pjesën më të madhe të ditës, ndërsa vranësira kalimtare do të sjellë pasditja dhe mbrëmja.

Mëngjesi ka shënuar temperatura -5°C në zonat malore, në zonat e thella do të jetë edhe më ftohtë. Orët e mesditës sjellin rritje me 2°C  duke shënuar maksimume mbi 12°C.

Era do të fryjë mesatare dhe rrallëherë e fortë, nga drejtimi verior deri vonë në mbrëmje kur era do të marrë drejtim perëndimor.