Raketa ruse godet bashkinë e Kharkiv

Përditësuar më: 2/3/2022, ora 14:03
karkiv 1280x720

Raketa ruse godet bashkinë e Kharkiv

Përditësuar më: 2/3/2022, ora 14:03

Një raketë ruse ka goditur një ndërtesë të këshillit lokal të qytetit lindor në Kharkiv, tha zëvendësguvernatori i rajonit.

Qyteti është 30 milje nga kufiri rus dhe ka qenë objektiv i bombardimeve intensive, gjatë dy ditëve të fundit.

Ka pasur gjithashtu raporte për luftime në rrugë në qytet, pasi parashutistët rusë zbarkuan gjatë natës.