Lufta nuk ndal të ardhmen, çifti i ushtarakëve martohet mes plumbave

Përditësuar më: 3/3/2022, ora 17:37

Lufta nuk ndal të ardhmen, çifti i ushtarakëve martohet mes plumbave

Përditësuar më: 3/3/2022, ora 17:37

Lufta nuk e ndal dëshirën për të ardhmen në Ukrainë.

Një çift ushtarakësh të rojës kombëtare ukrainase u martuan në godinën e këshillit bashkiak në Rivne, në verilindje të vendit, të rrethuar nga barrikadat për t’u mbrojtur nga plumbat dhe bombat ruse.

Lajmi u publikuan nga mediat ukrainase që postuan dhe fotot e çiftit me uniformë, me nusen që mbante në dorë një buqetë me lule.