Sulm ajror ndaj depos së naftës në qytetin verior të Ukrainës

Përditësuar më: 3/3/2022, ora 10:13
shpeerthen depo naftes 1280x720

Sulm ajror ndaj depos së naftës në qytetin verior të Ukrainës

Përditësuar më: 3/3/2022, ora 10:13

Një depo nafte në qytetin Chernihiv, në veri të Ukrainës u godit nga bombardimet gjatë një sulmi ajror, të enjten në mëngjes. Lajmi është njoftuar nga Shërbimi Shtetëror i Ukrainës për Emergjencat.

Fotot nga Chernihiv tregojnë retë e tymit të zi të dendur nga rezervuarët e naftës, ndërsa zjarrfikësit dhe punonjës të urgjencës, ndodhen në vendngjarje.