Zelensky kërkon takim me Putin: E vetmja mënyrë për të ndalur luftën

Përditësuar më: 3/3/2022, ora 17:28
breaking news lajmi i fundit e1612366439553 1024x576

Zelensky kërkon takim me Putin: E vetmja mënyrë për të ndalur luftën

Përditësuar më: 3/3/2022, ora 17:28

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka kërkuar një takim të drejtpërdrejt me homologun e tij rus, Vladimir Putin.

Për Zelensky, takimi me Putin është e vetmja mënyrë për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, që tashmë ka hyrë në ditën e saj të tetë.

Aktualisht, delegacionet e Ukrainës dhe Rusisë janë duke zhvilluar negociatat e dyta në qytetin e Brest në Bjellorusi.