Kriza në Ukrainë, Rusia mirëpret planet për bisedime në Turqi

Përditësuar më: 4/3/2022, ora 22:06
330b9100 cb40 4a8b a409 89d910a0436d 1

Kriza në Ukrainë, Rusia mirëpret planet për bisedime në Turqi

Përditësuar më: 4/3/2022, ora 22:06

Ambasadori rus në Kombet e Bashkuara mirëpriti propozimin që ministrat rusë dhe ukrainas të zhvillojnë bisedime në Turqi, javën e ardhshme për gjetjen e një dakordësie për zgjidhjen e krizës.

Genadi Gatilov tha se ideja e Turqisë që ministrat e Jashtëm të Ukrainës dhe Rusisë të takohen gjatë një forumi diplomatik në Antalia, ishte një ide e mirë.

Më herët është raportuar se një raund i tretë i bisedimesh midis Ukrainës dhe Rusisë është caktuar për t’u mbajtur këtë fundjavë.