Edi Rama bisedë telefonike me presidentin Zelensky: Do bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund luftës

Përditësuar më: 5/3/2022, ora 12:17
Untitled collage 2022 03 05T121608.717 1280x720

Edi Rama bisedë telefonike me presidentin Zelensky: Do bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund luftës

Përditësuar më: 5/3/2022, ora 12:17

Presidenti i Ukrainës, Zelensky bën me dije në rrjetet sociale se ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun shqiptar Edi Rama.

Zelensky u shpreh se falënderoi Ramën për mbështetjen në këto kohë të vështira dhe u zotua se do të bëjë gjithçka për t’i dhënë fund luftës.

“Pata një bisedë telefonike me kryeministri Edi Rama. Folëm për luftën kundër pushtuesit rus. Diskutuam për punën e përbashkët në Kombet e Bashkuara. Vlerësojmë ndihmë praktike dhe mbështetjen e vështirë në këto kohë të vështira. Po bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund luftës”, shkruan Zelensky.