Aksidenti i frikshëm i furgonit të policisë ruse të mbushur me protestues

Publikuar më: 6/3/2022, ora 22:14

Aksidenti i frikshëm i furgonit të policisë ruse të mbushur me protestues

Publikuar më: 6/3/2022, ora 22:14

Ky është momenti frikshëm kur një furgon i policisë ruse goditet nga një makinë dhe përplaset me një semafor ndërsa transportonte 27 protestues të arrestuar në protestat kundër luftës.

Furgoni i madh i policisë po shkonte me shpejtësi drejt një qendre paraburgimi në Moskë kur ndodhi aksidenti, por shoferi ia doli të shmangte një përplasje tjetër që mund të shkaktonte dëme më të mëdha.

10 nga personat e shoqëruar nga policia mbetën të lënduar në këtë aksident, gjithashtu dhe 3 efektivë.