Buçasin sirenat e alarmit në Kiev, Klitschko: Luftime të ashpra shumë pranë kryeqytetit

Përditësuar më: 6/3/2022, ora 20:39
kievi pergatitet per ofensiven ruse 16

Buçasin sirenat e alarmit në Kiev, Klitschko: Luftime të ashpra shumë pranë kryeqytetit

Përditësuar më: 6/3/2022, ora 20:39

Janë rikthyer sërish të oshëtijnë sirenat e alarmit në Kiev, për të çuar edhe njëherë qytetarët në vendstrehime për t’u mbrojtur nga bombardimet e rusëve.

Situata duket se është më serioze kësaj here pasi kryebashkiaku i kryeqytetit ukrainas, Vitaly Klitschko raporton se luftimet kanë nisur të intensifikohen shumë pranë qytetit.

Pavarësisht kësaj, Klitschko siguron qytetarët se rezistenca do të vijojë deri në mposhtjen e armikut.

“Mbrojtja jonë ushtarake është e gatshme për luftim dhe e vendosur për të zmbrapsur armikun. Morali është i pathyeshëm! Dhe thanë se do ta mbronin Kievin me çdo kusht. Kievi është zemra e shtetit tonë dhe kryeqyteti i Ukrainës”, u shpreh ish-boksieri.