9 viktima nga bombardimet ruse në Sumy, me tyre dhe fëmijë

Përditësuar më: 8/3/2022, ora 10:24
55017575 10583151 image a 28 1646590652000

9 viktima nga bombardimet ruse në Sumy, me tyre dhe fëmijë

Përditësuar më: 8/3/2022, ora 10:24

Forca ruse kanë bombarduar gjatë natës së të hënës qytetin e Sumyt dhe autoritetet lokale raportojnë se të paktën 9 persona kanë humbur jetën mes të cilëve dhe 2 fëmijë.

Sipas kreut të administratës ushtarake, Dmytro Zhyvytsky, bombardimet e natës së fundit kanë qenë tepër intensive dhe avionët rusë kanë goditur dhe godina civilësh.

Luftime të ashpra janë raportuar dhe në Odesa, ku trupat ruse kanë lëshuar raketa drejt qytetit nga luftanijet që ndodhen pranë bregut.