Sërish viktima nga bombardimet në Sumy, shkatërrohet gazsjellësi

Përditësuar më: 10/3/2022, ora 09:55
162128300 636c08e0 bcff 447e a847 efd2c9071f73 1012x720

Sërish viktima nga bombardimet në Sumy, shkatërrohet gazsjellësi

Përditësuar më: 10/3/2022, ora 09:55

Kanë vijuar edhe mbrëmjen e djeshme bombardimet e trupave ruse në rajonin e Sumy, i cili prej ditësh është nën objektivin e tyre.

Sipas mediave ndërkombëtare, në bombardimet e fundit në qytetin kryesor të këtij rajoni Okhtyrka, kanë humbur jetën 2 gra dhe një fëmijë i mitur

Drejtuesit lokalë pretendojnë se objektiv i sulmeve ka qenë një linjë gazsjellësi, i cili gjithashtu është dëmtuar, duke lënë banorët pa njohje.