“Putin nuk ka ndërmend që t’i japë fund luftës”

Përditësuar më: 12/3/2022, ora 16:54
Vladimir Putin bomba berthamore 1080x720

“Putin nuk ka ndërmend që t’i japë fund luftës”

Përditësuar më: 12/3/2022, ora 16:54

Një zyrtar i Presidencës franceze tha për Reuters se Vladimir Putin nuk ka ndërmend që t’i japë fund luftës në Ukrainë.

Sot, Presidenti i Rusisë pati një bisedë telefonike me homologun francez, Emmanuel Macron dhe me kancelarin gjerman, Olaf Scholz.

Sipas zyrtarit, liderët e Francës dhe Gjermanisë përsëritën thirrjen për një armëpushim të menjëhershëm, si kusht për negociata të plota.