Rusia bombardon kullën e një tjetër televizioni, 9 viktima

Përditësuar më: 14/3/2022, ora 18:34
antonov 1 1280x720

Rusia bombardon kullën e një tjetër televizioni, 9 viktima

Përditësuar më: 14/3/2022, ora 18:34

Të paktën 9 persona humbën jetën dhe 9 të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e bombardimeve nga ana e Rusisë ndaj një tjetër kulle televizive në Ukrainë.

Sipas guvernatorit të rajonit Rivne, kulla e transmetimeve televizive dhe ndërtesa pranë që ndodhen në fshatin Antopi u goditën nga dy raketa ruse, në orët e para të mëngjesit të së hënës.

Vitaliy Koval shtoi se nën rrënojat e ndërtesës së shkatërruar dyshohet se ka ende njerëz.