Rusia vendos sanksione ndaj Biden, Blinken dhe 11 zyrtarëve të tjerë amerikanë

Përditësuar më: 15/3/2022, ora 16:01
biden putin takimi zvicer a2 cnn news lajme 6 839x579

Rusia vendos sanksione ndaj Biden, Blinken dhe 11 zyrtarëve të tjerë amerikanë

Përditësuar më: 15/3/2022, ora 16:01

Rusia miratoi të martën sanksione kundër Presidentit amerikan Joe Biden, Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken, atij të Mbrojtjes, Lloyd Austrin dhe 10 zyrtarëve të tjerë të administratës dhe figurave politike amerikane, raporton “Russia Today”. Moska tha se këto sanksione janë masa reciproke të vendosura pasi Uashingtoni futi në listën e zezë zyrtarë të lartë rusë, përfshi edhe Presidentin Vladimir Putin.