Rusia reagon pas samitit të jashtëzakonshëm të NATO-s

Përditësuar më: 24/3/2022, ora 21:34
Cilat jane sanksionet e vendosura ndaj Rusise dhe si ka reaguar ajo 1280x720

Rusia reagon pas samitit të jashtëzakonshëm të NATO-s

Përditësuar më: 24/3/2022, ora 21:34

Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar pas samitit të jashtëzakonshëm të NATO-s, që u mbajt ditën e sotme.

Sipas saj, vendimi i aleancës për të vijuar mbështetjen për Kievin tregon se NATO dëshiron që konflikti të vazhdojë.

“Perëndimi po vepron gabim duke ndihmuar me armë Ukrainën, gjë që e ka inkurajuar qeverinë e këtij vendi që të përdorë forcë kundër mbështetësve rusë në enklavat në lindje të Ukrainës”, shprehet Ministria e Jashtme ruse.