Rusia dhe Ukraina shkëmbejnë të burgosurit

Përditësuar më: 1/4/2022, ora 19:06
ukraine rusi te burgosurit

Rusia dhe Ukraina shkëmbejnë të burgosurit

Përditësuar më: 1/4/2022, ora 19:06

Ukraina dhe Rusia kanë kryer këtë të premte shkëmbimin e dytë të të burgosurve të luftës.

Lajmi është bërë i ditur nga zyrtari i Kievit, Kirill Timoshenko, i cili tha se 86 ushtarë ukrainas, mes të cilëve edhe 15 gra, janë tashmë të sigurt, pasi janë shkëmbyer me ushtarë rusë të zënë rob gjatë luftës.

Kjo është hera e dytë që prej fillimit të luftës që Ukraina dhe Rusia kanë shkëmbyer të burgosurit e luftës.