Bie nga lartësia teksa po lozte, në gjendje të rëndë një fëmijë në Gjirokastër  

Publikuar më: 17/4/2022, ora 19:22
Koto shkolla 1280x720

Bie nga lartësia teksa po lozte, në gjendje të rëndë një fëmijë në Gjirokastër  

Publikuar më: 17/4/2022, ora 19:22

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Gjirokastrës, aty ku loja e një fëmije u shndërrua në një makth që mund t’i rrezikojë atij jetën.

Sipas burimeve të A2 CNN, një fëmijë 11-vjeçar, me inicialet E.N. teksa po luante në lagjen “18 Shtatori”,  në afërsi të portës hyrëse të shkollës 9-vjeçare “Koto Hoxhi”, ka rënë me kokë poshtë nga një lartësi rreth 3 metra.

Sipas burimeve, 11-vjeçari ka fraktura serioze dhe është transportuar urgjentisht drejt Spitalit të Traumës në Tiranë për ndërhyrje më të specializuar.