Ndez motorët F1 22, publikohen të rejat dhe trajleri zyrtar

Përditësuar më: 21/4/2022, ora 17:47

Ndez motorët F1 22, publikohen të rejat dhe trajleri zyrtar

Përditësuar më: 21/4/2022, ora 17:47

F1 22 është tashmë një realitet. Codemasters dhe EA Sports kanë publikuar detajet e para të videolojës së këtij sezoni të Formulës 1.

Ndryshimet në rregulloren e Botërorit janë pasqyruar edhe në simulator, duke shënuar hyrjen në “epokën e re të Formula 1”.

Loja do të dalë në treg më 1 korrik dhe do të jetë e disponueshme në PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One dhe PC.

Ndër risitë, spikasin garat sprint, të cilat u futën për herë të parë gjatë sezonit 2021, në jetën reale.

Gjithashtu, mund të futet edhe “F1 Life”, një hapësirë ​​ku lojtarët mund të zhbllokojnë “supermakina, veshje dhe aksesorë të ndryshëm”.