Carlos Sainz rinovon kontratën me Ferrarin

Përditësuar më: 22/4/2022, ora 11:24
carlos sainz 1024x576

Carlos Sainz rinovon kontratën me Ferrarin

Përditësuar më: 22/4/2022, ora 11:24

Piloti spanjoll Carlos Sainz ka rinovuar deri në vitin 2024 kontratën me skuadrën e Ferrarit.

Lajmi është bere publik nga vetë skuadra italiane, e cila ka shtyrë edhe me dy vite të tjera marrëveshjen që përfundonte në verën e këtij viti.

Sainz u bë pjesë e “kokëkuqes” një vit më parë, ku bëri disa paraqitje pozitive duke mposhtur dhe shokun e tij te skuadrës Charles Leclerk.

Edhe këtë sezon, 27-vjeçari ka qenë një armë shtesë për Ferrarin duke u ngjitur dy herë në podium, por akoma nuk ka regjistruar fitoren e parë.