Kokalari: Jemi pasardhës të Gjergj Kastriotit, s’mund të na imponohet lideri

Përditësuar më: 30/4/2022, ora 13:15
WhatsApp Image 2022 04 30 at 1.00.21 PM 1081x720

Kokalari: Jemi pasardhës të Gjergj Kastriotit, s’mund të na imponohet lideri

Përditësuar më: 30/4/2022, ora 13:15

“Unë prezantoj gruan shqiptare të lindur dhe rritur në Shqipëri nën regjimin komunist dhe konservatorizimin amerikan dhe parimet e saj. Shqipërisë nuk mund t’i imponosh një lider me urdhër nga elementë të huaj, sepse jemi pasardhës të Gjergj Kastriotit”.

Kështu u shpreh në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike këtë të shtunë anëtarja e Rithemelimit, Evi Kokalari.

“Kjo është tokë e ilirëve dhe shqiponjave, ne jemi njerëz të zakoneve dhe kanuneve, mikpritës dhe të besës. Por kjo mikpritje ka raste kur merret me naivitet dhe dobësi dhe jemi të detyruar t’u tregojmë vendin miqve problematikë.

Amerikanët janë kundër ndërhyrjeve në politikën e brendshme. Më vjen turp si është prezantuar Amerika në vitet e fundit.

Joe Biden ka marrë peng Amerikën. Nëse do ishte Trump nuk do të kishte luftë në Ukrainë dhe Berisha nuk do të ishte shpallur non grata”, tha Kokalari.