Napoli luan tenis me Sassuolon, shënon dhe Rrahmani

Përditësuar më: 30/4/2022, ora 17:00
f63229ae6f0f99270a868248e7ca028do2

Napoli luan tenis me Sassuolon, shënon dhe Rrahmani

Përditësuar më: 30/4/2022, ora 17:00

Napoli ka fituar me rezultatin e thellë 6-1 ndeshjen e radhës në Serie A përballë Sassuolo.

Vendasit vinin pas një humbje zhgënjyese nga java e kaluar përballë Empolit dhe të gjithë arsenalin e tyre e shënjestruan te Sassuolo, e cila renditet aktualisht në vendin e 10 në renditje.

Djemtë e Spalletit e mbyllën 4-0 pjesën e parë në një takim që u luajt në një portë. Në pjesën e dytë erdhi radha dhe e mbrojtësit të kombëtares së Kosovës, Admir Rrahmani që të linte shenjën e tij në këtë ndeshje.

Sassuolo e gjeti golin e flamurit në minutën e 87 me Maxime Lopez.