Pallatet e shkatërruara të Kievit pas bombardimeve të fundit ruse

Publikuar më: 30/4/2022, ora 14:42

Pallatet e shkatërruara të Kievit pas bombardimeve të fundit ruse

Publikuar më: 30/4/2022, ora 14:42

Janë publikuar pamje të reja të shkatërrimit që sollën sulmet ruse në Kiev. Shpërthimet e fundit kanë ndodhur të enjten, vetëm pak orë pasi Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, u takua me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky dhe ministrin e jashtëm ukrainas, Dmitry Kuleba në Kiev.