Tifozë të papërmbajtshëm, ja çfarë ndodh kur fiton titullin kampion pas 38 vitesh

Përditësuar më: 2/5/2022, ora 22:47
trabz 1280x720

Tifozë të papërmbajtshëm, ja çfarë ndodh kur fiton titullin kampion pas 38 vitesh

Përditësuar më: 2/5/2022, ora 22:47

Trabzonspor fitoi titullin kampion në Turqi për herë të parë pas 38 vitesh dhe tifozët “shpërthyen” në festime të çmendura.

Menjëherë pasi arbitri mbylli ndeshjen ndaj Antalyaspor, që i dha matematikisht kampionatin, tifozët e Trabzonsporit pushtuan fushën, ndërkohë që festa spektakolare vazhdoi në rrugët e qytetit.