Aksidenti i rëndë rrugor në Ukrainë, të paktën 27 viktima

Përditësuar më: 4/5/2022, ora 07:14
042118288 2d9dceb4 1337 4f8f a77f 57b64d9fd7d0

Aksidenti i rëndë rrugor në Ukrainë, të paktën 27 viktima

Përditësuar më: 4/5/2022, ora 07:14

Ministria e Brendshme në Ukrainë bën me dije se 27 persona humbën jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor në zonën perëndimore të Rivne.

Në aksident u përfshinë një autobus, një kamion me karburant dhe një makinë e vogël, të cilat pas përplasjes shpërthyen në flakë.

Ngjarja u shënua në autostradën mes Kievit dhe Chop.

Në momentin e përplasjes në autobus udhëtonin 38 pasagjerë, prej të cilëve shpëtuan vetëm 12. Mësohet se shkak për aksidentin mund të ketë qenë përgjumja e një prej shoferëve.