E rëndë në Kavajë, i arrestuari për vjedhje vetëvaret në Komisariat

Përditësuar më: 4/5/2022, ora 20:57
kavaje 1280x720

E rëndë në Kavajë, i arrestuari për vjedhje vetëvaret në Komisariat

Përditësuar më: 4/5/2022, ora 20:57

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Kavajë , aty ku një 31-vjeçar i arrestuar nga forcat e rendit, është vetëvrarë brenda qelisë së komisariatit të atij qyteti.

Sipas informacioneve, bëhet fjalë për shtetasin Ilvi Meta, i arrestuar për disa vjedhje nga Gjykata e Rrethit Kavajë. Viktima ishte ndaluar pikërisht mesditën e sotme, por pak kohë më pas ka humbur jetën pasi është vetëvarur në qeli.

Sipas informacioneve, viktima ishte emër i njohur për policinë dhe i shoqëruar disa herë nga blutë e Kavajës.

Autoritetet kanë nisur hetimet për sqarimin e rrethanave si edhe nxjerrjen e përgjegjësive.