Kapet 30-vjeçari me çantën e mbushur me para në Fier

Përditësuar më: 4/5/2022, ora 11:52
canta me para

Kapet 30-vjeçari me çantën e mbushur me para në Fier

Përditësuar më: 4/5/2022, ora 11:52

Një 30-vjeçar është shoqëruar nga policia e Fierit, pasi është kapur me një sasi prej 87.950 eurosh në automjet pa dokumentacion që vërteton burimin e ligjshëm të tyre.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier proceduan penalisht shtetasin G. R., 30 vjeç, banues në Vlorë, pasi gjatë kontrollit, në automjetin  tip “Benz” në pronësi të tij, u gjetën 87.950 euro, për të cilat 30-vjeçari nuk kishte dokumentacion që vërteton burimin e ligjshëm të tyre. Nga veprimet hetimore dyshohet se shuma e parave është përfituar nga aktivitete të kundërligjshme.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua shuma e eurove dhe automjeti me të cilin udhëtonte ky shtetas”, njofton policia.