Real bën të paimagjinueshmen, përmbys Cityn dhe dërgon sfidën në shtesë

Përditësuar më: 4/5/2022, ora 22:59
rodrygo

Real bën të paimagjinueshmen, përmbys Cityn dhe dërgon sfidën në shtesë

Përditësuar më: 4/5/2022, ora 22:59

Kur dukej se do të kishim një finale angleze në Champions League, Real Madrid ka treguar edhe një herë tjetër se është “Mbreti” i këtij kompeticioni.

Deri në minutën e 89, madrilenët po humbisnin 1-0 takimin, me golin e vetëm që ishte shënuar nga Mahrez në pjesën e dytë.

Ekipit të Carlo Ancelotti i duheshin dy gola dhe Rodrygo, i ardhur nga stoli, e bëri këtë gjë. Brenda dy minutave (90 dhe 91), sulmuesi brazilian shënoi dy herë, duke përmbysur rezultatin në 2-1 e duke barazuar atë të përgjithshmin në 5-5.