Conference League, janë Roma dhe Feyenoord finalistet në Arenën Kombëtare

Përditësuar më: 5/5/2022, ora 23:15
romaaaa 1280x720

Conference League, janë Roma dhe Feyenoord finalistet në Arenën Kombëtare

Përditësuar më: 5/5/2022, ora 23:15

Jose Mourinho dhe Roma vijnë në Tiranë, ku në Arenën Kombëtare do të përballen me holandezët e Feyenoord, që barazuan me Marseille 0-0.   

Në Olimpico të Romës, verdhekuqtë italianë të shtyrë nga 70 mijë tifozë  mposhtën me rezultatin 1-0 anglezët e Leicester, falë golit të shënuar në minutën e 11-të pikërisht nga një britanik, Tammy Abraham me një goditje me kokë spektakolare.

Goli i Romës ishte edhe një nga rastet e pakta të ndeshjes, që u zhvillua më së shumti në ekuilibër midis palëve.

Ndërkohë, në Marsejë francezët nuk arrijnë të mposhtin holandezët e Feyenoord, që arrijnë barazimin që i vlen finalen e Tiranës.