E kishte burrin xheloz, gruaja vret 4 fëmijët e saj

Publikuar më: 5/5/2022, ora 20:44

E kishte burrin xheloz, gruaja vret 4 fëmijët e saj

Publikuar më: 5/5/2022, ora 20:44

Një grua në Meksikë është arrestuar për një krim makabër. 27-vjeçarja Arelis Juarez ka vrarë 4 fëmijët e saj, pasi nuk e duronte dot më xhelozinë e burrit, që ishte 4 herë më i madh se ajo në moshë.

Juarez vrau me thikë 8-vjeçaren Arelis Aquino, 5-vjeçaren Itzayana Aquino, 2-vjeçaren Alisey Aquino dhe djalin e vogël 10-muajsh, Delfino Aquino.

Pas krimit të rëndë, ajo u mundua që të vriste edhe veten, por nuk ia doli dot.

Ngjarja ka ndodhur në Oaxaca, ditën e hënë.