Tornadoja shkatërron qytezën në SHBA, dëmet të pallogaritshme

Përditësuar më: 5/5/2022, ora 07:33

Tornadoja shkatërron qytezën në SHBA, dëmet të pallogaritshme

Përditësuar më: 5/5/2022, ora 07:33

Një tornado e fuqishme ka shkaktuar dëme të mëdha në qytetin Seminolë në Oklahoma të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Media lokale raportojnë se vorbulla e erës ka shkatërruar ndërtesa të tëra dhe ka mbushur rrugët me mbeturina.

Autoritetet vendosën të mbajnë të mbyllura shkollat, ndërkohë që një tjetër tornado goditi dhe qytetin e Locket në Teksas, shumë pranë kufirit me Oklahomën.

Për momentin nuk raportohen viktima nga tornadoja, por dëmet janë tepër të mëdha.