Gazetari ndal raportimin dhe shpëton 10-vjeçarin nga mbytja

Përditësuar më: 6/5/2022, ora 11:30

Gazetari ndal raportimin dhe shpëton 10-vjeçarin nga mbytja

Përditësuar më: 6/5/2022, ora 11:30

Një moment i pazakonte u regjistrua gjatë një transmetimi live në televizor, kur gazetari braktisi raportimin për të ndihmuar një të mitur që po mbytej në det.

Gazetari Paul Burt pikasi fëmijën që po përpiqej të dilte në breg në detin me dallgë të Surfers Paradise dhe pa u menduar dy herë shkoi me shpejtësi në ndihmë të tij.

Ngjarja më pas u pa dhe nga plazhistët e tjerë të cilët dhanë kontributin e tyre që fëmija të mbijetonte.