Dita perfekte e Tiranës, kampion për herë të 26 pas fitores me përmbysje në derbi

Përditësuar më: 7/5/2022, ora 21:11

Dita perfekte e Tiranës, kampion për herë të 26 pas fitores me përmbysje në derbi

Përditësuar më: 7/5/2022, ora 21:11

Tirana është shpallur kampion për herë të 26 dhe zyrtarizimin e titullit e bëri në mënyrën më të mirë të mundshme për tifozët bardheblu: me një fitore me përmbysje, në derbin ndaj Partizanit.

Ekipi i drejtuar nga Orges Shehi mposhti 2-1 rivalët e përjetshëm, pasi e pa veten në disavantazh nga goli i jashtëzakonshëm me roveshatë i Skukës.

Në “Elbasan Arena”, Seferi dhe Totre ishin autorët e golave që vulosën kampionatin, kur duhen edhe 3 javë nga fundi i tij.