Tifozët e Partizanit nuk e kapërdijnë dot titullin e Tiranës, “luftë” me policinë

Përditësuar më: 7/5/2022, ora 21:58

Tifozët e Partizanit nuk e kapërdijnë dot titullin e Tiranës, “luftë” me policinë

Përditësuar më: 7/5/2022, ora 21:58

Ndërkohë që Tirana po festonte titullin e 26 kampion me tifozët e saj në një atmosferë të jashtëzakonshme, tensioni në sektorin e tifozëve të Partizanit arriti kulmin.

Fansat e të kuqve nuk e kapërdinë dot të ishin sfond në festën bardheblu dhe për këtë arsye nisën të thyenin stolat e “Elbasan Arenës” e t’i hidhnin ato drejt policisë.

Për të qetësuar gjendjen, efektivët përdorën gazin lotsjellës, ndërkohë që u detyruan të arrestonin edhe disa tifozë.