Aksidenti i rëndë në Tiranë, policia jep detaje për shoferin e makinës: Është ndëshkuar 8 herë

Përditësuar më: 8/5/2022, ora 17:15

Aksidenti i rëndë në Tiranë, policia jep detaje për shoferin e makinës: Është ndëshkuar 8 herë

Përditësuar më: 8/5/2022, ora 17:15

Me anë të një deklarate për mediat, policia ka bërë të ditur se drejtuesi i automjetit që shkaktoi aksidentin në Rrugën e Kavajës me pasojë 3 persona të plagosur, Ajas Sulejmeni, 39 vjeç, është ndëshkuar 8 herë për shkelje të rregullave të qarkullimit.

Policia bën të ditur se 39-vjeçari është shoqëruar në komisariat edhe 3 javë më parë, pas verifikimeve është lënë i lirë.

“Në lidhje me aksidentin e ndodhur në Rrugën e Kavajës, ku një automjet me targa të huaja aksidentoi një çift dhe fëmijën e tyre të vogël, dhe më pas u largua nga vendi i ngjarjes, ju informojmë se:

Pas një pune intensive hetimore, u bë i mundur lokalizimi i shtetasit A. S., në një spital privat, dhe më pas shoqërimi i tij në ambientet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 dhe arrestimi i tij.

Drejtuesi i automjetit me targa të huaja, shtetasi me iniciale A. S., 39 vjeç, i dyshuar si autori që shkaktoi aksidentin me këmbësorët, në Rrugën e Kavajës, është ndëshkuar 8 herë nga efektivet e Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, nga të cilat disa herë për shkelje të sinjalizimit rrugor, shkelje semafori dhe mospërdorim të rripit të sigurimit.

Gjithashtu, ky shtetas është ndëshkuar disa herë, me bllokues gomash, për shkak të parkimeve në shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor në rrugët e kryeqytetit.

Po ky shtetas  është shoqëruar tre javë më parë në ambientet e Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, po me këtë automjet, për verifikim nga strukturat e Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, dhe pasi është verifikuar, është proceduar për shkeljen e dispozitave të Kodit Rrugor”, bën të ditur policia.