Kërkohet nga Spanja për trafik droge, gjykata vendos burg pa afat për biznesmenin

Përditësuar më: 8/5/2022, ora 12:53
breaking news lajmi i fundit e1612366439553 1024x576

Kërkohet nga Spanja për trafik droge, gjykata vendos burg pa afat për biznesmenin

Përditësuar më: 8/5/2022, ora 12:53

Gjykata e Tiranës cakton masën e sigurisë “burg pa afat” për biznesmenin Nikolin Janina, i kërkuar nga drejtësia e Spanjës për trafik droge.

Nikolin Janina, biznesmeni shqiptar, me akuza si trafikant droge është arrestuar në Shqipëri me qëllim ekstradimi në Spanjë.

Ai akuzohet nga autoritetet spanjolle se ka qenë drejtues i një grupi kriminal me përbërje spanjollë dhe turq, të cilët trafikonin sasi të ndryshme heroine, morfinë dhe Opium në disa shtete të Europës.