U ndjenë keq në resort, humbin jetën 3 turistë amerikanë në Bahamas

Përditësuar më: 8/5/2022, ora 08:13
173741277 e2df53ad 07f1 4efc b635 282702709b8f

U ndjenë keq në resort, humbin jetën 3 turistë amerikanë në Bahamas

Përditësuar më: 8/5/2022, ora 08:13

Tre turistë amerikanë vdiqën në një resort në Bahamas pasi u ndjenë të sëmurë. Lajmi u bë i ditur nga autoritetet e arkipelagut, të cilat gjithashtu kërkojnë ndihmë nga autoritetet amerikane.

Shkaku i vdekjeve nuk dihet aktualisht, por disa të klientë të resortit, përfshirë tre viktimat, kërkuan ndihmë pasi kishin të përziera dhe të vjella.

Ndërkohë që kanë nisur hetimet për të konstatuar nëse ka ndonjë rrezik të mundshëm për shëndetin publik.