Vllaznia përballë Kukësit, bileta e fundit për Europën

Përditësuar më: 9/5/2022, ora 10:46
SOT VLLAZNIA PERBALLE KUKESIT PER NJE BILETE NE EUROPE frame 120 1280x720

Vllaznia përballë Kukësit, bileta e fundit për Europën

Përditësuar më: 9/5/2022, ora 10:46

Pas barazimit zhgënjyes me Dinamon, te shkodranët e kanë të qartë se tani më nuk lejohet asnjë hap fals nëse kërkojnë të arrijnë zonën Europë. Këtë të hënë Vllaznia e Elvis Plorit përballet me Kukësin, rivalin direkt për objektivat e sezonit. Dy skuadrat janë në kuotë të barabartë pikësh për këtë arsye fitorja është një detyrim për të dyja kampet.

Në dy ndeshjet e tjera objektivi është mbijetesa. Dinamo dhe Skënderbeu janë me një këmbë në Kategorinë e Parë megjithatë për sa kohë matematika ja lejon qëndrimin do të besojnë deri në fund tek mbijetesa.

Në ndeshjen e fundit Teuta, kërkon të sigurojë qëndrimin në Kategorinë Superiore. Bregdetarët përballen me Egantian, një skuadër me e rrezikuar për të rënë, për këtë arsye kjo sfidë mund të jetë vendimtare për të dy ekipet.