Luftime të ashpra në Kharkiv, viktima edhe brenda territorit rus

Publikuar më: 11/5/2022, ora 20:54

Luftime të ashpra në Kharkiv, viktima edhe brenda territorit rus

Publikuar më: 11/5/2022, ora 20:54

Luftime të ashpra janë duke u zhvilluar në rajonit të Kharkivit në Ukrainë pranë kufirit me Rusinë. Forcat ukrainase bëjnë me dije se kanë marrë kontrollin e 1200 kilometrave kufitare, që është afërsisht 2/3 e kufirit të Ukrainës me Rusinë.

Ndërkohë, agjencia ruse Tass raporton se një person është vrarë dhe 3 të plagosur në një fshat në rajonin e Belgorodit, në territorin rus, si pasojë e bombardimeve nga forcat ukrainase.