Goli i mrekullueshëm i Balajt, i katërti në kampionatin turk

Publikuar më: 20/5/2022, ora 19:37

Goli i mrekullueshëm i Balajt, i katërti në kampionatin turk

Publikuar më: 20/5/2022, ora 19:37

Bekim Balaj ka gjetur golin e katërt në kampionatin turk të futbollit. Sulmuesi shqiptar shënoi për Bolusporin, në ndeshjen ndaj Altinordu, një gol shumë të bukur nga jashtë zone.

Balaj finalizoi një aksion individual, teksa e mori topin nga mesfusha dhe më pas mposhti portierin kundërshtar me një goditje nga larg.