Të hënën, ministri i Jashtëm grek Dendias takon kryeministrin Rama në Tiranë

Publikuar më: 21/5/2022, ora 16:27
rama dendias ok 1280x720

Të hënën, ministri i Jashtëm grek Dendias takon kryeministrin Rama në Tiranë

Publikuar më: 21/5/2022, ora 16:27

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias pritet që të vizitojë Tiranën ditën e hënë. 

Vizita e tij vjen në kuadër të javës kulturore greke, ndërsa Dendias pritet të takojë kryeministrin Rama, kryepeshkopin Anastas dhe ministren e Jashtme, Olta Xhaçka.

Në takimet me politikën shqiptare, pritet të diskutohet ndër të tjera edhe për pensionet e shqiptarëve në Greqi.

Vizitës së tij në Tiranë, Dendias i parapriu me një takim me ambasadoren shqiptare në Athinë, Luela Hajdaraga.