Rrëzohet avioni në alpet franceze, raportohen viktima

Përditësuar më: 22/5/2022, ora 11:39
Screenshot 10 9

Rrëzohet avioni në alpet franceze, raportohen viktima

Përditësuar më: 22/5/2022, ora 11:39

Një aeroplan i vogël që transportonte një familje prej katër anëtarësh u rrëzua dje në Alpet Franceze duke iu marrë jetën të gjithëve përfshirë dhe pilotin.

Avioni turistik u rrëzua pak çaste pasi u ngrit nga fusha ajrore e Versoud pranë Grenoble në Francën juglindore , për atë që duhej të ishte një fluturim gjysmë ore.

Dëshmitarët raportuan se e panë avionin të përplasej në një fushë pranë qytetit të Isere dhe njoftuan shërbimet e urgjencës.