Nga dasma spektakolare e djalit të saj tek angazhimet mes Majamit dhe Londrës, Victoria Beckham rrëfen aventurën e re të modës

Publikuar më: 23/5/2022, ora 10:03

Nga dasma spektakolare e djalit të saj tek angazhimet mes Majamit dhe Londrës, Victoria Beckham rrëfen aventurën e re të modës

Publikuar më: 23/5/2022, ora 10:03

Ish-Spice Girl dhe stilistja Victoria Beckham foli në një intervistë për revistën italiane “Grazia” për veten dhe aventurën e re të modës. E përkushtuar për femrat që vishen për veten e tyre, por edhe duan të admirohen nga ata që duan.

E veshur tërësisht në të zeza, me çizme të ngushta Balenciaga mbi gju, me takë të hollë, një fund të gjatë me të çara dhe këmishë mëndafshi nga koleksioni i saj, Victoria Beckham duket më elegante se kurrë. Kështu nis shkrimi në revistën italiane, që thekson stilin e ish-Spice Girl.

“Çështja është të mos kesh një madhësi të caktuar. Ka të bëjë me të diturin se kush jeni dhe të jeni të kënaqur me të. Gjeta ekuilibrin tim midis dëshirës për të shijuar jetën dhe të qenit e disiplinuar për ushqimin e shëndetshëm dhe stërvitjen. Kur je e re, lufton për të gjetur këtë ekuilibër, por me kalimin e viteve kam arritur në një pikë ku e di se çfarë jam. Tani e di se çfarë është e mirë për mua”, rrëfen ajo.

Ajo shprehet se “çdo femër dëshiron një trup të bukur, por për të arritur këtë nevojitet edhe veshja e duhur”.

Përbërësi sekret i markës Victoria Beckham, është vetë ajo. Ajo ishte një yll botëror i popit kur ishte në Spice Girls dhe një guru e modës. Ishte pjesë e grupit “Futbollists’ Wives & Girlfriends” në tribunat e stadiumit Wembley dhe sot zë një vend në rreshtin e parë në botën e modës. Beckham krijoi çiftin më magjepsës të viteve ’90 në Londër me ish-futbollistin David Beckham dhe tani është një matriark i dinastisë transatlantike më të ndjekur të shekullit të njëzet e një. Victoria i ka ofruar gjithmonë audiencës së saj histori tërheqëse.

“Çdo femër dëshiron një prapanicë të bukur, të rrumbullakët me format e duhura. Për ta arritur atë, ajo që nevojitet është një veshje pas trupit, e cila mbështillet rreth belit dhe përmban të gjitha pikat që i duhen. Detajet duhet të strukturohen, studiohen dhe aplikohen me kujdes në mënyrë perfekte për të krijuar një siluetë që maksimizon format. Kjo është receta për atë që unë e quaj fustani perfekt “sucky-sucky”, super i ngushtë dhe modeling”.

Emri më zyrtar i fustaneve në të cilat Beckham imitoi një anë B imagjinare, është VB Body, një linjë e sapo lançuar e fustaneve dhe veshjeve me triko që e kthen stilisten në rrënjët e saj dhe veshjet e dizajnuara për gratë që janë të vetëdijshme dhe krenare për trupin e tyre.

Por me rastin e dasmës së djalit të tyre të madh Brooklyn, të mbajtur në Palm Beach muajin e kaluar, Victoria dhe Lara Barrio, e cila së fundmi u bë drejtoresha e saj e dizajnit, krijuan një fustan të gjatë mëndafshi, të zbukuruar me motive në dantella franceze të prera me dorë.

“Më mori pak kohë për të vendosur se çfarë do të doja të vishja”, thotë ajo për pamjen e saj si nënë e dhëndrit. “Nuk isha unë protagonistja e asaj dite, por Brooklyn dhe gruaja e tij Nicola. Kështu që doja diçka të përshtatshme dhe komode, një fustan që më bënte të ndihesha vetvetja”.