Tifozët holandezë përplasen me policinë, plagoset një efektiv

Publikuar më: 24/5/2022, ora 21:57

Tifozët holandezë përplasen me policinë, plagoset një efektiv

Publikuar më: 24/5/2022, ora 21:57

Tifozët holandezë janë përplasur me policinë mbrëmjen e së martës në Tiranë.

Rreth 200 tifozë të Feyenoord kanë tentuar të shkojnë në zonën ku ishin grumbulluar tifozët e Romës dhe policia ka tentuar t’i ndalojë.

Tifozët kanë goditur edhe punonjësit e policisë, duke lënë edhe një efektiv të plagosur.