Nga hotelet, te baret e kioskat, finalja e Conference League po gjallëron zinxhirin e bizneseve

Përditësuar më: 25/5/2022, ora 17:28

Nga hotelet, te baret e kioskat, finalja e Conference League po gjallëron zinxhirin e bizneseve

Përditësuar më: 25/5/2022, ora 17:28

Bizneset, kryesisht ato të lidhura me turizmin, po marrin pak frymë si pasojë e finales së Ligës së Konferencës të Europës.

Suvenierët, kryesisht ato me simbolet e dy skuadrave finaliste, Roma dhe Feyenoord, janë edhe më të kërkuarat.

Por, ndeshja që do të luhet në stadiumin “Air Albania”, nuk ka qenë edhe aq pozitive për disa biznese të tjera.

Ndonëse në shifra të përafërta, zinxhiri i bizneseve të lidhura me ardhjen e tifozëve dhe turistë me rastin e finales së Ligës së Konferencës përllogaritet të ketë pasur xhiro që kapin nivelet e qindar mijëra eurove.