Trazira të mëdha në Roterdam pas humbjes në Tiranë

Publikuar më: 25/5/2022, ora 23:43

Trazira të mëdha në Roterdam pas humbjes në Tiranë

Publikuar më: 25/5/2022, ora 23:43

Ndërsa në kryeqytetin italian festa ka pushtuar rrugës pas fitores në finalen e Conference League ndaj Feyenoord, situatë krejtësisht e kundërt është në Roterdam të Holandës.

Në rrjetet sociale janë shpërndarë pamje, ku tifozët janë përleshur me forcat e policisë pasi skuadra e tyre dështoi në Tiranë.

Skena të ngjashme u panë edhe mbrëmjen e së martës në kryeqytetin shqiptar ku pati përplasje mes tifozëve dhe policisë, ndërsa mbrëmja e së mërkurës, të paktën, nderi pranë mesnate, ishte e qetë.