Tifozët e Romës dhe të Holandës largohen nga Shqipëria pas finales

Publikuar më: 26/5/2022, ora 12:07

Tifozët e Romës dhe të Holandës largohen nga Shqipëria pas finales

Publikuar më: 26/5/2022, ora 12:07

Përfundimi i ndeshjes finale të Conference League nuk shënoi asnjë incident në rrugët e kryeqytetit.

Tifozët holandezë u larguan nga stadiumi me mërzinë e rezultatit por këtë herë nuk ia nxorën inatin rrugëve të kryeqytetit, ndërsa ata të Romës festuan paqësisht.

Policia e shtetit në një reagim për mediat nënvizoi se masat e marra bënë të mundur shmangien e incidenteve ndërmjet tifozëve dhe mbarëvajtjen e aktivitetit.